Зверніть увагу! Змінився розклад дзвоників: 5-й урок закінчується о 13.00. Вітаю Вас з початком зимових канікул, з новорічними святами. Зичу міцного здоров'я, достатку, любові, миру та злагоди.
Бережіть себе!
Веселих Вам свят!!!
Канікули триватимуть по 09.01.17 р.(включно). До школи 10.01.17 року (вівторок).
1. Спиши, в дужках зазнач відмінок, у якому вжите слово «хліб».
•Хліб - усьому голова. •Багато снігу - багато хліба. •Завжди люди дякують хлібові. •Гостей зустрічаємо хлібом. •Кетяги калини лежать на хлібові.
2. Знайди в тексті синоніми до слова хуртовина. Добери споріднені
слова до слова сніговиця. Визначте відмінки іменників
Ось прийшла зима. Вітер налітає згори і знизу, безжалісно жбурляє
сніжинки у вікно. Це вирує віхола.
Вона загнала дітей до хати. А вони притулилися лобами до холодних
шибок і не відводять очей від сніговиці. Уявляють себе на санчатах, які підхопила
заметіль, закрутила й понесла в поле.
ПОВТОРІТЬ ЧЕРГУВАННЯ І ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ:
МАТЕМАТИКА
Повторіть алгоритм:
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ
НАДІЯ КИР′ЯН
— Надія Кир’ян (Уютнова) народилася 24 червня 1946 року в місті Іваново в родині вчителів. Вірші вона почала писати у початкових класах, коли навчалася в середній школі у селі Великі Сорочинці, на батьківщині великого Гоголя. Полтавщина — казковий край. Його фольклор — народні пісні, легенди, перекази — зачаровували її юну душу і наклали відбиток на все життя. Середню школу Надія закінчила на Полтавщині у селі Сагайдак, куди переїхали працювати батьки. За своє нелегке життя вона не надбала матеріальних статків, а лише багатство душі. «Іноді мені здається, що я прожила не одне життя». Ці слова поетеси певною мірою визначають долю цілого покоління українців.
"Євшан"
Євшан-зілля, степовий полин, запашний полин
Євшан-зілля — у народній поезії — степовий, запашний полин; символ туги за батьківщиною; за легендою, переказаною Іпатіївським літописом, зцілює від звиродніння, і якщо навіть хто забуде свою батьківщину, то, понюхавши його, пригадає.
З літ. джерел: Де ж того євшану взяти, / Того зілля-привороту, / Що на певний шлях направить, — / Шлях у край свій повороту? (М. Вороний).
Сподіваюсь, що вам сподобається аудіозапис казки Зірки Мензатюк