понеділок, 9 квітня 2018 р.

Техніка безбеки під час весняних канікул

   Щоб ігри на канікулах були безпечними, варто знати важливі правила, а саме: правила перебування на вулиці (особливо в ролі учасника дорожньо-транспортного руху), правила пожежної безпеки, правила щодо попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо. Пам'ятайте правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, у друзів, у замкнутому просторі, із чужими людьми, правила попередження правопорушень задля уникнення насильства над собою. Також, оскільки навесні імунна система людини послаблена, важливо засвоїти правила запобігання захворювань на грип, інфекційні, кишкові захворювання, педикульоз тощо.
1. Перебуваючи на вулиці і ставши учасником дорожньо-транспортного руху, чітко виконуйте правила дорожнього руху.
2. Вдома, на вулиці, у спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, чітко виконуйте правила пожежної безпеки (у разі необхідності телефонуйте101).
3. Вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо, виконуйте правила попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо:
· не ходіть до водойм без дорослих для запобігання утоплення. Якщо вода покрита льодом, категорично заборонено ступати на лід, щоб не провалитися під нього;
· не ходіть до будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих будівель, щоб не потрапити під завали будматеріалів (там можна травмуватися чи загинути);
· заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;
· під час ігор не створюйте хаосу, не штовхайтесь, не кричіть. На вулиці будьте обережними, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк;
· будьте обережними на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: переконатися, що гойдалки, атракціони та інші прилади справні, сильно не розгойдуйтеся й не розгойдуйте інших, щоб не впасти і не травмуватися.
4.  Виконувати правила безпеки життєдіяльності вдома, на вулиці, у громадських місцях, у друзів, у замкнутому просторі із чужими людьми. Правила попередження правопорушень та насильства над дітьми:
· не розмовляйте з незнайомцями, особливо – не передавайте їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Одразу кличте на допомогу і швидко йдіть до людей;
· не підходьте до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу;
·  у стосунках із оточуючими слід керуватися толерантними відносинами;
· не заходьте в під’їзд, ліфт із незнайомцями; кличте на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. 
5. Виконуйте правила з запобігання захворювань на грип, інфекційні, кишкові захворювання, педикульоз тощо:
· щоб не захворіти на педикульоз, регулярно мийте голову; довге волосся має бути зібране у зачіску, не користуйтеся засобами особистої гігієни інших осіб, не передавайте іншим свої засоби гігієни. Не надягайте чужого одягу, головних уборів, не передавайте іншим свій одяг;
· заборонено самостійно вживати медикаменти, не рекомендовані лікарем;
· якщо ви погано почуваєтеся, а дорослих немає поряд, викличте швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонуйте батькам. 


Якщо ситуація вийшла з-під контролю 
дорослих, слід зателефонувати в служби екстреної 
допомоги за телефонами:


коротко описати ситуацію, назвати адресу, 
де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє 
прізвище, ім'я, номер свого телефону.

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Карантин завершено!

Шановні батьки та любі діти! 
З 13.02.18р. навчальний процес відновлюється. 
Чекаю на Вас у школі.
Прохання до батьків: хворі діти мають залишитися вдома до повного одужання.  Дякую за розуміння!

понеділок, 29 січня 2018 р.

ДИСГРАФІЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ: КОРЕКЦІЯ, ВПРАВИ, ДУМКА ФАХІВЦІВ

Початок навчального року в першому класі іноді виявляє проблему дисграфії у дітей молодшого шкільного віку. Логопедическое захворювання характеризується порушенням листи: діти пропускають букви, пишуть так само, як кажуть, без урахування правил, які не дописують слова, спотворюють відмінкові закінчення.
Педагоги і батьки повинні вчасно звернути увагу на проблему, що виникла. При відсутності своєчасних заходів дитина звикне писати неправильно, стане об’єктом насмішок в школі, втратить упевненість в своїх силах. Зверніть увагу на способи корекції та вправи для лікування дисграфії у дітей.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ

Як з’являється дисграфия? Вчені поки що не знайшли точної відповіді, механізм виникнення проблеми з листом до кінця не вивчений. Більшість фахівців вважає основною причиною спадковість (незрілі клітини певних відділів головного мозку).
Серед ймовірних причин:
  • біологічні фактори: родові травми, патології розвитку плода при вагітності;
  • брак спілкування з малюком в ранньому віці;
  • батьки не приділяли увагу розвитку мовлення;
  • неправильна вимова у членів сім’ї;
  • тривалий перекручування слів, «сюсюкання» з дітьми;
  • батьки говорять на різних мовах.

ВИДИ

Логопеди виділяють кілька видів дисграфії у дітей. Інформація допоможе батькам розібратися, чому діти пропускають букви або неправильно пишуть закінчення слів. Важливо знати, яка форма дисграфії у школяра, щоб удома правильно виконувати вправи, рекомендовані логопедом.