понеділок, 30 листопада 2015 р.

Вітаємо хлопчиків з Днем Збройних Сил України




6 грудня -День Збройних Сил України
Збройні сили України - слава, гордість, міць країни!

 Збройні сили України -
Слава, гордість, міць країни!
Захищають мир, свободу
Служать рідному народу!

Щира шана і подяка
Хлопцям, молодим солдатам,
Що строкову службу чесно
Сприйняли, як борг почесний!

Матері й батьки шановні
Вихованням послідовним
Відчуття патріотизму
І повагу до Вітчизни
У серцях синів зростили -
Вартувати відпустили
Мирну, вільну і єдину
Незалежну Україну!

Тож вшануймо в день святковий
Всіх без винятку військових!
Завдяки їх чесній службі
Живемо у мирі, дружбі!
Адже мир тоді панує,
Коли армія чатує!     
                                                                                                            Наталія Козленко

ЗДІБНОСТІ ДІТЕЙ - ЯК ЇХ ВИЯВИТИ?

ЗДІБНОСТІ ДІТЕЙ - ЯК ЇХ ВИЯВИТИ?
 Розвиток сучасної педагогічної науки спрямований на диференціацію навчання. Метою диференційованого навчання є сприяння формуванню індивідуальності кожної дитини через виявлення та розвиток здібностей, на основі природних задатків. У зв’язку з цим перед педагогічною наукою виникають все нові і нові питання, які потребують розгляду. Одне з таких питань – це виявлення задатків, здібностей дитини як умови ефективності профільного навчання. Проблема визначення та виявлення здібностей – одвічний предмет дискусій. Вона неоднозначна і багатогранна. Існує безліч науково – теоретичних підходів і кожна теорія, відповідно, базується на своєму визначенні поняття “здібності”.
Cучасна психологічна наука виходить з тих позицій, що кожна людина від природи має задатки до певного виду діяльності. Визначальну роль у процесі розвитку здібностей, на основі задатків, відіграє середовище, суспільство. До того ж надзвичайно важливі у розвитку здібностей відіграють вольові зусилля особистості. У загальні включають ті здібності, які визначають успіхи людей в різних видах діяльності, наприклад, розвинена пам’ять, увага, розвиток дрібної моторики руки та інші. Спеціальні ж здібності визначають успіхи людини у специфічних видах діяльності, для здійснення яких необхідні особливі задатки та їх розвиток. До таких здібностей можна віднести технічні, математичні, лінгвістичні, художні та спортивні. Спеціальні здібності органічно пов’язані із загальними. Кожна здібність має свою структуру. Наприклад, для математичних здібностей необхідний розвиток таких властивостей:
 -  уміння аналізувати, синтезувати, узагальнювати;
 -  гнучкість мислення;
 -  легкий перехід від прямого до зворотного ходу думок.
 Здібності дитини базуються на природних задатках, нахилах, однак переростають у обдарованість лише у разі кропіткої роботи. Обдарованість не може розвиватися в умовах застою, самозадоволення. Розвиток процес постійний, рух здатен допомогти у формуванні обдарованості. Інакше вона згасне.
   Вчені намітили основні напрямки роботи, направленої на розвиток обдарованих дітей.
Психосоціальна сфера
  • 1.     Формувати мотив, направлений на процес пізнання
  • 2.     Формувати самостійність, вміння приймати рішення
  • 3.     Необхідні навички соціальної автономності
  • 4.     Розвивати наполегливість у вирішенні задач
  • 5.     Виховувати потребу у доведенні продукту діяльності до найвищих вимог
  • 6.     Розвиток лідерських якостей
  • 7.     Враховувати схильність до конкурентних форм взаємодії
  • 8.     Формувати почуття гумору
  • 9.     Розвивати здібність розуміти інших



неділя, 29 листопада 2015 р.

Рідне місто

 https://www.youtube.com/watch?v=tZlA0acnS0E&feature=youtu.be

Пам'ятка батькам обдарованих дітей


• Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду у разі своїх розчарувань і невдач.

• Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини.

• Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагай­тесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.

• Залишайте дитину одну і дозволяйте їй, якщо вона бажає, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.

• Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями.

• Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина, енергія якої скута основними потребами, рідко досягає висот у самовираженні.

• Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій твор­чий імпульс.

• Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелекту­альному напруженні, не відкидаючи своїх ідей.

• Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має ви­ходити за межі пристойного.

• Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб ви­разити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.

Інформація для батьків

Інформація для батьків






 Поради батькам:

1. У дітей, які не знають, що їм роботи у вільний час, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть дитині обрати корисне заняття. 
2. Опікуйтеся тим, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим та жорстоким у результаті "виховання".
3. Пам'ятайте, фізичне покарання - це показник вашої слабкості та безсилля.
4. Не змушуйте вашу дитину оборонятися брехнею.
5. Спілкуйтеся з дитиною так, щоб вона не сумнівалася в тому, що ви керуєтесь турботою та тривогою про неї, а не бажанням відмахнутися.
6. Будте завжди чесними зі своїми дітьми.
7. Не забувайте ділитися з дітьми, як досягненнями, так і невдачами, тоді вони будуть відкривати вам свої таємниці та будуть чекати на вашу пораду.
8. Пам'ятайте, вашу дитину виховує кожна хвилинка, кожний куточок землі, кожне слово, справа, з якими її особистість зіткається в своєму житті.

субота, 28 листопада 2015 р.

Януш Корчак " Как любить ребёнка"

Невозможно, чтобы сын состоятельных родителей стал ремесленником. Лучше пускай будет несчастным школяром и человеком без моральных устоев. Не любовь к ребенку, а эгоизм родителей выходит тут на первое место, не счастье личности, а амбиции семейного сообщества, не поиски своего пути, а железная поступь шаблона.Ум бывает деятельный и пассивный, живой и вялый, скрытный и капризный, подвижный и упрямый, творческий и эпигонский, поверхностный и глубокий, конкретный и абстрактный, практический и поэтичный, память может быть выдающейся и посредственной. Один ловко пользуется полученной информацией, другой — совестлив и нерешителен. 
Врожденный деспотизм и рефлекторность и критичность. Встречается преждевременное и замедленное развитие, узкие или разносторонние интересы.
Материнство облагораживает женщину, Когда она жертвует собой, отказывается от себя, отдается ему всей душой, и деморализует, когда, прикрываясь мнимым благом ребенка, отдает его на съеденье своим амбициям, привычкам, страстям.
( Януш Корчак " Как любить ребёнка")

Алгоритм ділення на одноцифрове число


неділя, 22 листопада 2015 р.

Акція до Міжнарожного дня інвалідів


У 1992 р. за підсумками Десятиріччя ООН інвалідів (1983–1992) Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Десятиріччя було періодом зростання обізнаності та організації заходів, спрямованих на покращення стану людей з фізичними вадами, надання їм рівних можливостей. Як наслідок, асамблея підкреслила важливість висвітлення цієї події для подальшої інтеграції в суспільство людей з обмеженими можливостями.
Завдання Всесвітньої програми дій стосовно інвалідів полягає у проведенні ефективних заходів з метою запобігти інвалідності, відновити працездатність і реалізувати мету „рівності” й „повної участі” інвалідів у соціальному житті і розвитку. Ці концепції повинні прийматися однаковим способом і мати рівну першочерговість у всіх країнах, незалежно від їх рівня розвитку. 
     Понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Задумаємось…
     Міжнародний день інвалідів, відзначає і наша держава. Мета даного заходу – привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя. За останні сім років чисельність інвалідів в Україні, на жаль, зросла в більш ніж на півмільйона. Сьогодні два мільйони наших громадян – інваліди (тобто кожний вісімнадцятий наш співвітчизник). Причиною цьому є природні катаклізми, техногенні катастрофи, забруднення навколишнього середовища, дорожньо–транспортні пригоди, вроджені патології і хронічні захворювання та тощо. 

Незважаючи на цілу низку створених законів щодо захисту прав інвалідів українська влада, а також кожен з нас має глибоко усвідомлювати наскільки важлива наша підтримка інваліду. Те, що стосується здорової людини, стосується й інваліда. Теоретично вони мають безліч прав, утім практично можуть бути позбавлені найелементарнішого. Стосовно інвалідів держава дуже багато декларує, але дуже мало виконує.
    Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає.
    Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди і вони потребують допомоги і уваги.
 Оголошено акцію до Міжнарожного дня інвалідів!
Зробіть подарунки для дітей-інвалідів Шосткинського міського центру соціальної реабілітації. Це можуть бути іграшки, шкільне приладдя, дитячі книжки, одяг. Не будьте байдужими!

Перевір себе (укр.мова)


Під час письма слова з ненаголошеними [е], [и] треба перевіряти наголосом.
         Щоб знати, яку букву (е чи и) писати в ненаголошеному складі кореня, треба  змінити слово або дібрати до нього спільнокореневе так, щоб ненаголошений голосний став наголошеним. 
         Наприклад: земля — землі,
 життя — жити.
                          Перевір себе:
В..ликий, з..лений, ш..рокий, бл..щати, в..сокий, ч..сло, кр..ло, гл..бокі, в..рба, з..мля, с..стра, с..ло, пл..че, оз..ро, п..карня, м..довий, кл..новий, р..балка, кн..жковий, в..шневий.

Пригадай!



Алгоритм письмового множення на одноцифрове число