субота, 27 лютого 2016 р.

Шановні учні і батьки!

Візьміть участь у міському конкурсі  малюнків 
на протипожежну тематику
Переможців конкурсу  очікує грошова винагорода.
Формат  малюнків - довільний (альбомний лист).
Виконання  фарбами, гуаш
шю, олівцями (за вашим вибором). 

Малюнок має бути яскравим. 
Підійдіть творчо та креативно до участі у конкурсі. 
Успіхів і натхнення всім вам!
Малюнки здати  до  11 березня



субота, 20 лютого 2016 р.

Як навчити дитину вчитися

    Не кожній дитині навчання у школі дається легко. І справа тут не тільки в складній програмі. Найчастіше причина в тому, що ваше чадо просто не вміє вчитися... 


    Любов до навчання, бажання і вміння вчитися — поняття, що взаємодоповнюють одне одне. Це три складових успішного навчання. Їх розвиток багато в чому залежить від батьків, вихователів та вчителів. Батькам часто просто ніколи займатися зі своєю дитиною, в результаті чого дитина залишається один на один з тим, з чим впоратися не в змозі.
    Найбільшою причиною того, що дитина не встигає в школі, стає її загальна перевантаженість. Син або донька ходить до трьох спортивних секцій, до двох репетиторів, на танці, малювання, акробатику... Майже весь їхній день розписаний по секундах. Інколи у нього просто немає часу перевести дух, зосередитися, щоб виконати домашню роботу. До цього додається і відсутність бажання, оскільки через втому йому хочеться просто відпочити. 
    Не перевантажуйте свою дитину. Виберіть лише те, що дійсно їй корисно і цікаво. 
Діти – сильніше стомлюються, їм складніше робити психологічні розвантаження, переключатися з одного процесу на інший. Щоб встигати в школі і на додаткових заняттях, їм потрібний час на відпочинок, на розваги та ігри, щоб набратися сил і приступити до інших завдань.           
  А виявляється, достатньо мінімальних зусиль з нашого боку, щоб налагодити процес.
Поради психолога
  1. Хвалить дитину за досягнення, навіть якщо вони не настільки значні, як хотілося б. Відчуваючи вашу підтримку, дитя почне докладати більше зусиль і старатися.
  2. Розмовляйте з нею на рівних. Не знецінюйте його проблеми і трудності, переводячи всі теми розмови на «ти повинен добре вчитися». Намагайтеся прислухатися до думок та настрою свого сина або дочки. 
  3. Вільний час проводите цікаво і оригінально. Не залишайте дитину наодинці з айпадом або телевізором. Хай хвилини відпочинку та вихідних стануть задоволенням для всієї сім'ї. 
  4. Розмовляйте з дитиною про його день у школі. Просто чергового питання «Як справи?» Недостатньо. Ліні і неуважності тут не місце. Напевно у школяра є питання, на які ви в змозі відповісти. Нехай ви і не знаєте чогось, скажіть, що ви подивіться в інтернеті або енциклопедії і знайдете відповідь на його запитання. Не бійтеся здатися Незнайком, ви ж не можете знати всього. Займіться пошуком разом, заодно і навчіть його витягати потрібну інформацію зі словників, енциклопедій, довідників.
  5. Створіть комфортні умови для виконання домашніх завдань. Стіл школяра повинен бути чистим, світлим і правильно освітленим. Разом з ним розподіліть час на виконання домашніх завдань та роботи по дому. Розподіліть завдання за ступенем складності: найлегше спочатку. Також не завадить система заохочень і покарань для дитини. Наприклад, якщо він зробить уроки до такого-то часу, він зможе погуляти або пограти в комп’ютер.
  6. Прищеплюйте любов до читання. Організуйте його маленьку бібліотечку, регулярно разом читайте вірші і прозу вголос, ваша манера читання буде засвоюватися дитиною, тому читайте вголос навіть школяреві, який вже непогано читає — він повинен засвоювати нюанси правильного мовлення. Навчіть дитину правильно читати – не просто складати букви в слова, а розуміти сенс прочитаного та уміти визначати головну думку.
  7. Дитина повинна не тільки сидіти цілими днями над підручниками, а й займатися рухливими іграми. У його режимі дня повинні бути передбачені фіз. вправи. Тільки не перевантажуйте дитини різними гуртками, секціями. У нього має залишатися час для себе коханого.
  8. НЕ сваріть дитину за погану успішність, а навпаки, переконуйте, що це тимчасова невдача. Головне, щоб він виконував всі завдання. Ви повинні в дитині розвивати упевненість в своїх силах.

неділя, 14 лютого 2016 р.

                                
14 лютого відзначають День святого Валентина
Як з'явилося цей свято і як його відзначають у різних країнах світу?
Ще років двадцять тому ми не святкували День святого Валентина. Зараз же в нашій країні кожну хвилину цього дня продається кілька сотень червоних троянд, а по всьому світу в хвилину - кілька тисяч. До речі, класичної емблемою Дня Валентина червоні троянди стали згідно з античною легендою: Афpoдіта, гpецька богиня любові і кpаcи, поспішаючи до cвoго коханого, наступила на кущ білих троянд, і її божественна кров розфарбувала їx в червоний колір.

Історія свята
Свята любові мають ще більш давню історію, ніж День святого Валентина, вони існували ще за часів давніх язичницьких культур. Що ж до Валентина, то його історія датується приблизно 269 роком. У той час Римською імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і Клавдій вирішив, що головний ворог його воїнів - шлюби, бо одружений легіонер думає більше про свою сім'ю, ніж про славу імперії. Щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися. Тільки закохуватися солдати не стали менше. На їхнє щастя, знайшовся священик на ім'я Валентин з римського міста Терни, він не боявся імператорського гніву і таємно з'єднував люблячі серця перед вівтарем. Коли Клавдій дізнався про це, Валентина засудили до страти. Сам же Валентин теж був закоханий. Його обраницею виявилася донька тюремника, якій напередодні страти священик написав листа, підписавши його: "Твій Валентин".
Згодом як християнський мученик Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році Папа Римський Геласиус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. Правда, з 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Але це не заважає йому бути одним з найпопулярніших святих, якому поклоняються всі закохані.
Традиції різних країн
Як відзначати і відзначати чи взагалі День Валентина - кожен вирішує сам. У будь-якому випадку це прекрасний привід сказати про свої почуття. Ось як це відбувається в різних країнах.
Почнемо з Європи. Там масове святкування Дня святого Валентина почалося з XIII століття. За цей час майже кожна європейська країна здобула свої особливості проведення цього свята.
В Італії День Валентина називають "солодким днем", так як найпоширеніший подарунок до цього свята - солодощі.
У Польщі прийнято відвідувати Познанську метрополію, де нібито покояться мощі святого Валентина, а також висить його ікона, що вважається чудотворною. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Французи в цей день дарують коштовності та пишуть чотиривірші на листівках, посилаючи їх одне одному.
Англійці в День святого Валентина посилають любовні послання не тільки коханим, друзям і знайомим, але навіть і своїм домашнім тваринам.
А ще за старовинною традицією незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.
У СШАза даними Асоціації вітальних листівок, валентинки - найпопулярніші святкові листівки після різдвяних. Крім листівок на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим досить дорогі (через цукру) на ті часи марципани. Коли цукор подешевшав, американці стали виготовляти карамель, присвячену Дню святого Валентина. Карамель робили двокольорового - червоно-білою: червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту. На цукерках видряпували слова та побажання, відповідні духу свята. З 1850-х років цукерки стали продавати в картонних коробках у формі серця.
Японці в День святого Валентина проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання. Юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання. Але свято у японців злегка нагадує наше 23 Лютого, оскільки подарунки отримують в основному чоловіки. Жінки, втім, беруть реванш через місяць: 14 марта японці дарують своїм коханим білий шоколад, і цей день називається "білим".
У Саудівській Аравії це свято і зовсім суворо заборонено, причому під страхом великих штрафів. Саудівська комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху ухвалила, що День святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління і культивують гріх. Навіть магазинах у цей день не можна торгувати ведмедиками, сердечками і червоними трояндами.
У всіх інших народів звичаї чимось відрізняються, але в цілому вони схожі: цей день наповнений солодощами, квітами та листівками у формі серця. Крім того, в багатьох країнах в День святого Валентина було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.
Пам'ятайте! 
Любити потрібно не тільки в цей день!



неділя, 7 лютого 2016 р.

Любіть своє чадо!

Любіть своє дитя, тому що любов – найкращий засіб виховання!
Адже саме від своєчасної турботи, отриманих знань і належних навичок залежить вся подальша життя малюка. Недарма розробляються численні методики виховання дітей, і все нові і нові вчені присвячують цьому питанню весь свій час і сили.
Рекомендації батькам:
           1. Сприймайте дитину безумовно. Любіть її не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона є.
            2. Можна висловлювати своє незадоволення окремими діями дитини, але не дитиною загалом.
            3. Будьте вірними своєму слову, обіцянкам. Навіть якщо є об’єктивні причини, і через якісь обставини ви не зуміли дотриматися своєї обіцянки, поясніть дитині причину, з якої порушили її.
            4. Будьте відвертими з дитиною. У побудові правильних і чесних відносин украй важливе бажання дитини бути з вами відвертим. Це бажання можна і потрібно стимулювати. Інколи ви самі можете стати ініціатором ситуації, де дитина, яка потрапила в скрутне становище, наприклад, зламала квітку у вазі, має зробити свій внутрішній вибір на користь правди (або брехні). При цьому можете сказати, що ви знаєте, хто зламав нещасливу квітку, і краще було б, щоб малюк поділився неприємною новиною раніше, оскільки спільними зусиллями можна було б змінити ситуацію. Величезну роль тут відіграє ваша доброзичливість у словах та інтонації.
            5. Можна засуджувати дії дитини, але не її почуття, хоч якими б небажаними чи недозволеними вони були. Якщо ці почуття з’явилися, отже, для цього є підстави.
            6. Незадоволення діями дитини не повинно бути систематичним, інакше воно переросте у її неприйняття.
            7. Поступово, але неухильно знімайте із себе турботу та відповідальність за особисті справи вашої дитини і передавайте їх їй.
            8. Оцінюйте наслідки. Коли дитина вперше говорить неправду, необхідно пояснити їй наслідки цього вчинку. Зробіть це без сторонніх. Пояснення необхідне, воно дозволить дитині зрозуміти, що кожний вчинок має свій відгук – позитивний і негативний. Таке пояснення допоможе їй навчитися думати про майбутнє. Давайте змогу дитині самій залагоджувати наслідки її дій або бездіяльності. Тільки тоді вона дорослішатиме і ставатиме «свідомою».
            9. Карайте дитину, залишаючи її без хорошого, а не роблячи їй погано.
            10. Умійте прощати. Якщо ви ввели вдома «статусні» взаємини, без знижки на вік малюка, ви ризикуєте виховати замкнену і боязку людину. Адже, помиляючись, дитина перш за все думає, що на неї чекає невідворотне і строге покарання. Відчуття самозбереження і бажання його уникнути стає визначальним чинником у поведінці. І тут до брехні – лише один крок.
            11. Посмійтеся разом. На несуттєву брехню можна відповісти з гумором. Насамперед це стосується маленьких дітей, які роблять перші спроби обманути. Залишаючись у рамках гри, ми ніби говоримо дитині: «Ти знаєш, що я знаю». Наш гумор дає можливість дитині відповісти так само весело.
            12. Заохочуйте чесність. Не залишайте непоміченим момент, коли ваша дитина призналася вам у чомусь. Повірте, що такі миті в житті дитини дуже важливі. Адже вона робить свій вибір. Не забудьте пояснити, в чому її помилка, але змістіть акцент на момент істини – на те, що ви пишаєтеся тим, що ваш малюк росте чесною людиною.
            13. Подавайте власний приклад. Пам’ятайте: ваша дитина – це до великої міри ваш відбиток. Вона звертає увагу на те, що ви минаєте, навіть не озираючись. Ви виховуєте нечесну людину тоді, коли припускаєте можливість збрехати у присутності дитини. Інколи в цій брехні дитині відводиться визначена, нехай на перший погляд безневинна, брехня. Наприклад: «Підійди, будь ласка, до телефону і скажи, що мами вдома немає», – кажете ви і закладаєте цим фундамент для майбутньої брехні.
            14. Любіть своє дитя. Якщо ви любите свою дитину – не уникайте шансів дати їй це відчути. Повторюйте частіше заповітні слова: «Я тебе дуже, дуже люблю»! Навіть якщо дитина вчинила щось погане, все одно повторіть, що любите її. Так ви розвинете в душі малюка впевненість, що попри здійснені ним помилки, він все одно улюблений і дорогий вам, що ви засуджуєте його вчинок, а не особистість загалом.

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Заняття у школі відновлюються!

Любі діти та шановні батьки !
Заняття у школі відновлюються з 08.02.16р. (понеділок). Сподіваюсь, що Ви не хворієте. 
На понеділок приготуйте, будь ласка, читацький щоденник, зошит з розвитку мовлення, зошит для правил, виконані завдання з математики, української мови,англійської мови та  образотворчого мистецтва, повторіть правила. 
Успіхів!

Зичу всім Вам міцного здоров’я!



середа, 3 лютого 2016 р.

Увага!  
 На жаль, карантин продовжується по 05.02.16 р. 
У завданнях будуть зміни!
Про відновлення занять буде повідомлено додатково. 
  Не хворійте!

вівторок, 2 лютого 2016 р.

Увага!

    Любі діти та шановні батьки! У завданнях з дистанційного навчання з математики на сайті школи є неточність. Потрібно завдання за 02.02 - 03.02.16р. читати так: Виконати самостійну роботу № 20 - 21 (див. на блозі с. «Математика»)
    Перепрошую!

Батьки і діти

   Батьки і діти... Старші хочуть постійно оберігати, а молоді — позбутися опіки. Тому між ними в усі віки траплялись непорозуміння...
Батьки і діти — це любов і сльози,
Це вічне щастя і одвічний біль.
Це — сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда і без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває
Й запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
Любов така, яка не має меж!

                             Надія Красоткіна
  Людині треба вчитись бути мудрою, щоб уміти своєчасно змінити гнів на милість, простити і по-іншому глянути на ті обставини, в яких вона опинилась. Людині постійно потрібно вчитись жити між людьми, вдосконалювати свій характер, плекати паростки любові і доброти. І це стосується як молодих, так і старших.
   Батьки і діти! Пам’ятайте про це, бережіть себе і своїх рідних!