неділя, 14 лютого 2016 р.

                                
14 лютого відзначають День святого Валентина
Як з'явилося цей свято і як його відзначають у різних країнах світу?
Ще років двадцять тому ми не святкували День святого Валентина. Зараз же в нашій країні кожну хвилину цього дня продається кілька сотень червоних троянд, а по всьому світу в хвилину - кілька тисяч. До речі, класичної емблемою Дня Валентина червоні троянди стали згідно з античною легендою: Афpoдіта, гpецька богиня любові і кpаcи, поспішаючи до cвoго коханого, наступила на кущ білих троянд, і її божественна кров розфарбувала їx в червоний колір.

Історія свята
Свята любові мають ще більш давню історію, ніж День святого Валентина, вони існували ще за часів давніх язичницьких культур. Що ж до Валентина, то його історія датується приблизно 269 роком. У той час Римською імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і Клавдій вирішив, що головний ворог його воїнів - шлюби, бо одружений легіонер думає більше про свою сім'ю, ніж про славу імперії. Щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися. Тільки закохуватися солдати не стали менше. На їхнє щастя, знайшовся священик на ім'я Валентин з римського міста Терни, він не боявся імператорського гніву і таємно з'єднував люблячі серця перед вівтарем. Коли Клавдій дізнався про це, Валентина засудили до страти. Сам же Валентин теж був закоханий. Його обраницею виявилася донька тюремника, якій напередодні страти священик написав листа, підписавши його: "Твій Валентин".
Згодом як християнський мученик Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році Папа Римський Геласиус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. Правда, з 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Але це не заважає йому бути одним з найпопулярніших святих, якому поклоняються всі закохані.
Традиції різних країн
Як відзначати і відзначати чи взагалі День Валентина - кожен вирішує сам. У будь-якому випадку це прекрасний привід сказати про свої почуття. Ось як це відбувається в різних країнах.
Почнемо з Європи. Там масове святкування Дня святого Валентина почалося з XIII століття. За цей час майже кожна європейська країна здобула свої особливості проведення цього свята.
В Італії День Валентина називають "солодким днем", так як найпоширеніший подарунок до цього свята - солодощі.
У Польщі прийнято відвідувати Познанську метрополію, де нібито покояться мощі святого Валентина, а також висить його ікона, що вважається чудотворною. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Французи в цей день дарують коштовності та пишуть чотиривірші на листівках, посилаючи їх одне одному.
Англійці в День святого Валентина посилають любовні послання не тільки коханим, друзям і знайомим, але навіть і своїм домашнім тваринам.
А ще за старовинною традицією незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.
У СШАза даними Асоціації вітальних листівок, валентинки - найпопулярніші святкові листівки після різдвяних. Крім листівок на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим досить дорогі (через цукру) на ті часи марципани. Коли цукор подешевшав, американці стали виготовляти карамель, присвячену Дню святого Валентина. Карамель робили двокольорового - червоно-білою: червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту. На цукерках видряпували слова та побажання, відповідні духу свята. З 1850-х років цукерки стали продавати в картонних коробках у формі серця.
Японці в День святого Валентина проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання. Юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання. Але свято у японців злегка нагадує наше 23 Лютого, оскільки подарунки отримують в основному чоловіки. Жінки, втім, беруть реванш через місяць: 14 марта японці дарують своїм коханим білий шоколад, і цей день називається "білим".
У Саудівській Аравії це свято і зовсім суворо заборонено, причому під страхом великих штрафів. Саудівська комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху ухвалила, що День святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління і культивують гріх. Навіть магазинах у цей день не можна торгувати ведмедиками, сердечками і червоними трояндами.
У всіх інших народів звичаї чимось відрізняються, але в цілому вони схожі: цей день наповнений солодощами, квітами та листівками у формі серця. Крім того, в багатьох країнах в День святого Валентина було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.
Пам'ятайте! 
Любити потрібно не тільки в цей день!