пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Корисні підказки з "ПлюсПлюс"

Ознайомся з казкою

Цікаво прочитати!

                 Сподіваюсь, що ви маєте багато вільного часу. 
  Не забувайте товаришувати з книгою! Впевнена, що це вас зацікавить:
http://familytimes.com.ua/dytyachi-opovidannya 

Вимушені канікули

Любі діти!
У зв'язку зі збільшенням терміну осінніх канікул запрошую вас на дистанційне навчання та роботу у  гугл сервісі "classroom". 


неділя, 13 жовтня 2019 р.

14 жовтня - це:

14 жовтня українці святкують 
одразу три свята. 

Перше – Свято Покрови Божої Матері,
 друге – День українського козацтва,
 третє свято, дуже молоде – День захисника України. 
Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

З історії виникнення свята Покрови

ІСТОРІЯ СВЯТА ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ 

    Це велике християнське свято було встановлене на Русі в кінці Х - на початку ХІ століття. За переказами, йому передувала подія, що відбулася в місті Константинополі у Влахернському храмі 14 жовтня (1 ст. ст.) 910 року, де зберігалася велика християнська реліквія - риза Богородиці.
    Ішла війна, місто було оточене сарацинами і практично уже не могло оборонятися. Під час всенощної, що відправлялася у храмі, юродивий Андрій, якого знали як дуже побожну людину, побачив видіння. Над людьми, що молилися, з'явилася Богородиця разом із ангелами та святими. Вона покрила людей своїм омофором і молилася разом з ними. Юродивий сказав, що бачив Богоматір, яка плакала над людьми і молилася за мир. Віруючі повірили, що Богородиця опікується світом, пильнує людство, застерігає його жити у мирі та спокої. Візантійцям вдалося зняти облогу і перемогти сарацинів.
     Відтоді і відзначається свято Покрови Божої Матері. Тоді ж у Х столітті прийшло воно на Русь і з тих часів святкується 14 жовтня (1 ст. ст.). 

 
           Прислів'я та приказки, пов'язані зі святом Покрови :

  • До Покрови давали молоко корови, а по Покрові пішло молоко корові у роги.
  • До Покрови думай про пашу для корови.
  • Коли на Покрову вітер, то і весна буде вітряна.
  • Минула Покрова - зоставайся здорова (не вийшла заміж дівчина до Покрови - буде чекати наступного року).
  • Минула Покрова - з'їла полудень корова (корову вже не доїли у полудень).
  • Прийшла Покрова - всохла діброва.
  • Хто лежить до Покрови, той продасть усі корови.
  • Як на Покрову віє вітер з півдня - буде тепла зима.
  • Якщо до Покрови журавлі не відлетять, то зима настане поволі.
             НАРОДНІ ЗВИЧАЇ ТА ТРАДИЦІЇ 

   За народною традицією Покрова - це плеяда осінніх свят, що підводили підсумок господарському, хліборобському року. В народі говорили: «Пречиста мати (Успіння) засіває, а Покрова збирає», «На Покрови останній день збору плодів». Вважалося, що саме на Покрови починається перше «зазим'я». Домашню худобу годували «дожинковим» снопом, тобто останнім, і вже з Покрови на пасовище не виганяли. З цього дня її тримали у хлівах і переводили на зимове харчування, навіть якщо ще не було снігу.
   Селяни спостерігали за природою, намагаючись спрогнозувати майбутнє. Існували такі прикмети: на Покрови вітер із півночі - зима буде холодною і з великими снігами; на Покрову до обіду осінь, після обіду зима; не покрила Покрова землю снігом, не покриє і Різдво.
    Покрова - період весіль (покров - фата, якою покривалася голова нареченої). В народі казали: «Свята мати, Покровонько, накрий мою голівоньку, хоч ганчіркою, аби не зосталася дівкою» або «Свята мати, Покровонько, завинь мою головоньку, чи у шматку, чи в онучу - най ся дівкою не мучу», «Прийде Покрова, дівці голову покриє», «Білий сніг землю вкриває, мене молоду заміж споряджає», «Покрівенько, Покрівенько, покрий мені голівоньку!», «Покрова всю землю листом покриває і мені голівоньку покриє». 


                                                     
   

неділя, 6 жовтня 2019 р.

У чому полягає місія батьків?


 Як утримувати баланс між наполегливою працею, талантом і дитячою свободою? Які навички потрібні для щасливого життя? 

Бути в контакті зі своєю дитиною – мабуть, найкраще, що можна зробити для дружби з нею. Дивіться разом «дурні відосікі» і блогерів, грайте в комп'ютерні ігри, дізнавайтеся, чим цікавляться ваші діти – тоді вони теж будуть цікавитися вашими справами. З дітьми треба жити разом, взаємно вчитися один у одного. 
Наша головна роль як батьків – дати дітям відчуття, що все можна зробити, все можна спробувати і що світ класний, що вони бажані та улюблені, що нема чого боятися. Треба бути уважними, бути на боці дитини, бути готовими серйозно поставитися до не дуже серйозних на перший погляд речей. Адже гра – це прототип життя. 

Проблема в тому, що раніше батьки вчили тому, що вміють та роблять самі. А зараз в нас ситуація така, що дуже невеликий відсоток дорослих демонструє здатність гармонійно жити в сучасному світі.
Як треба навчати сучасних дітей? По-перше, поважати гідність дитини та її право на свій шлях, тобто бути готовим прийняти і помилки в тому числі. По-друге, підтримувати та допомагати, коли є запит на допомогу. По-третє, обіймати дитину своєю увагою, але не тим прискіпливим спогляданням, як у контролера, а серцем, відчуттям, щоби бути здатним розуміти запит. Іноді він може бути без слів. Часто це називають «бути у контакті». 
Головне – щоб діти були людьми, вміли співпереживати, поставити себе на місце іншого, не були жадібними чи егоїстами. Це питання навіть не «сучасності», а людяності. 
Головна «місія» батьків – любов до дітей і особистий приклад. Це основа виховання. Дітям потрібна безумовна любов: «Навіть якщо я на тебе зараз сердитий, я все одно люблю тебе най-най-найбільше на світі» (що не означає потурання й дозволу маніпулювати собою). 
Якщо батьки не навчають правильно користуватись іграми, планшетом, комп'ютером, це те саме, що випустити дитину на вулицю і сказати: ну, навчайся. Звісно, у дворі його чомусь навчать...
Головне завдання батьків – захищати і бути опорою, доки діти лишаються дітьми і ще не почали бунтувати. Ситуації, коли батькам вдається не поламати, а підтримати і допомогти зробити правильний вибір, найбільш виграшні. 
Хочеться, щоб сучасні діти вміли спілкуватися. Якщо у них виникає проблема – щоб вони могли її донести до того, хто їм допоможе. Або якщо вони відчувають радість чи щастя, щоб могли цим поділитися, щоб не закривалися у собі, вміли формулювати, ставити задачі, шукати союзників і отримувати те, що вони хочуть – звісно, без порушення рамок інших людей. 
                                       Ресурси інтернету